Komşulardan, bacadan gelen kokular nasıl önlenir?

Sitenizin, apartmanınızın giriş kapısı ses çıkarıyor, açık mı kalıyor?
4 Mart 2017

Komşulardan, bacadan gelen kokular nasıl önlenir?

Apartmanlarda yer alan konutların her bir bacası, ana baca denilen tek bir bacaya bağlıdır.  Bu ana baca yeterli kesitte ve de usulüne uygun yapılmadığı takdirde,  konutlarda problemlere sebebiyet vermektedir.

Örnek olarak, dokuz katlı bir binada, 13 cm. çapında ana baca yapıldığı görülmektedir. Ana bacalar yetersiz olunca, baca içinde bulunan gaz ve kokular en kolay yolu tercih ederek, bacanın tepesinden kaçıp gitme yerine, en yakın konut bacasının içinden konuta girerek,  etrafı koku ve yağa bürümektedir.

Bacalife bir klapedir. Bir ucu ile baca deliğine monte edilmekte, boşta olan diğer ucuna, aspiratörden gelen boru bağlanmaktadır.  Aspiratör çalıstigında aspiratörün üfleme gücü ile klape açılmakta, gaz ve kokularının def’i sağlanmaktadır. Aspiratör kapandığında ise, klape otomatik olarak kapanarak ana baca ile konutun irtibatini kesmektedir. Böylece, ana bacadan gaz ve koku girişi engellenmektedir. Önde bulunan delikli muhafaza, bacadan gelebilecek haşere ve farelere engeldir.
Bacalife alüminyum, paslanmaz çelik, sarı metal, fiber malzemelerinin kombinasyonundan imal edilmiş olup, paslanma söz konusu değildir. Bacaya monte edilen ucu, standart ölçüde olup 13 cm. çapındadır. Aspiratörden gelen borunun baglandığı diğer uç ise üç kademeli ölçüye sahiptir. Bu ölçüler 10 cm, 11 cm, 12 cm. dir.

Piyasadaki aspiratör boru çaplarıda bu ölçülerdedir. Aparatın üzerinde bir lastik conta, bir de kelepçe mevcuttur. Lastik conta, aparatın baca deliğine sıkıca yerleşmesini, kelepçe ise aspiratörden gelen borunun bu aparata sıkıca tespitini sağlamaktadir.

Montaji yapılan her yerde, istisnasiz,  koku problemlerine karşı kesin çözüm elde edilmiştir.

Ürünü buradan inceleyebilir, bizimle iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.